Podsumowanie V Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Tadeusza Kryzi

W dniu 22.03.2022 r. w naszej placówce odbył się V Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Tadeusza Kryzi mieszkańca Woli Radłowskiej.

Do konkursu zgłosiło się 35 uczestników z trzech powiatów: brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego. Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Łysak – przewodnicząca komisji, przedstawiciel IPN w Krakowie, Magdalena Kapera – Patuła, pracownik GCKiCz w Radłowie, poetka, Piotr Niedojadło aktor Teatru im Ludwika Solskiego w Tarnowie, Krzysztof Kryzia syn Tadeusza, Tatiana Szwiec reprezentująca firmę Witospol oraz Konrad Rudziński – inicjatorzy wydania tomiku poezji Tadeusza Kryzi. Komisja oceniła poziom konkursu jako bardzo wysoki, dlatego jury wyłoniło 9 laureatów oraz przyznało 10 wyróżnień. Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników konkursu Młodzież naszej szkoły przedstawiła montaż słowno – muzyczny poświęcony losom żołnierzy niezłomnych pod kierunkiem pani Anny Bąk, pani Anny Klich i pani Karoliny Masło.

Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie wyników konkursu.

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI


IMIĘ I NAZWISKOSZKOŁA
1Faustyna KaraśSzkoła Podstawowa w Olszynach
2Kornelia Olga BąkSzkoła Podstawowa w Olszynach
3Hubert MałochlebZespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce
WYRÓŻNIENIA
1.Anna WielbłądNiepubliczna Szkoła Podstawowa w Przybysławicach
2.Natalia ŁucarzPubliczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie
3.Izabela PochrońPubliczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie
4.Kuba FornalSzkoła Podstawowa w Łętowicach
5Michał StasikSzkoła Podstawowa w Pleśnej

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII-VIII


IMIĘ I NAZWISKOSZKOŁA
1Julianna StawiarzZespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku
2Jakub JaroszSzkoła Podstawowa w Wietrzychowicach
3Damian BibroZespół Szkolno-Przedszkolny w Biskupicach Radłowskich
WYRÓŻNIENIA
1.Olivier KrakSzkoła Podstawowa w Pleśnej
2.Amelia NawrockaSzkoła Podstawowa w Pleśnej
3.Emilia MalikZespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce
4.Julia WójcikZespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Radłowskiej
5.Bartłomiej KorpackiSzkoła Podstawowa w Świebodzinie

SZKOŁY ŚREDNIE


IMIĘ I NAZWISKOSZKOŁA
1Wiktoria KotI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie
2Gabriela MikułaII Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej
3Kinga KiełkowskaIII Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie

Uroczystość została wzbogacona wystawą projektu „Wszystkie kolory swiata”, ekspozycją prac plastycznych ucznia klasy V Michała Niedzielskiego oraz galerią prac szkolnego konkursu pt. „A wszystko, co stworzył by było dobre”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięcom tegorocznej edycji.

Dziękujemy wszystkim instytucjom za objęcie naszego konkursu patronatem:

Instytutowi Pamięci Narodowej, oddział w Krakowie, Marszałkowi Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Kurator Oświaty w Krakowie, Staroście Powiatu Tarnowskiego, Burmistrzowi Miasta i Gminy Radłów oraz Prezesowi Firmy Witospol.

Składam podziękowania na ręce włodarza Miasta i Gminy Radłów pana Zbigniewa Mączki za ufundowanie nagród.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie. Dziękuję komisji konkursowej za pracę. Podziękowania składam pani Annie Bąk, pani Annie Klich, pani Karolinie Masło oraz pani Alicji Pajdo za przygotowanie dekoracji i przedstawienia. Dziękuję młodzieży szkolnej za piękny występ. Serdecznie podziękowania składam na ręce pani dyrektor GCKiCz Barbarze Marcinkowskiej za pomoc w organizacji konkursu. Serdecznie dziękuję panu Klaudiuszowi Klichowi, Przemysławowi Czadarowi i Norbertowi Bąkowi za zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Radłowskiej na ręce pana Piotra Gołasa. Dziękuję wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom, którzy byli zaangażowani w prace organizacyjne w ramach V Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Tadeusza Kryzi.

Podsumowanie V Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Tadeusza Kryzi
Przewiń na górę